Loading...
Dekor - EşyaKendin Yap

Tahta Üzerine Portre Yapımı

Birçoğumuzun çizimi portre yapabilmek için yeterince iyi değildir ama yapacağımız bu kibar portrede bunu dert etmenize gerek yok. Tahta üzerine yapabileceğiniz bu çok basit çalışmada ihtiyacınız olan tek şey detayları atlamamak, özenle kesmek ve boyamak. Gelelim bu tahtadan güzel portreyi nasıl yapacağımıza.

 

Gerekli Malzemeler:

-Düz Tahta Parçası(Doğal Desenli Olması Önemli)

-Kağıda Basılmış Resim (Tercihen A4 Kağıda)

-Kalem

-Makas

-Siyah Tahta Boyası

-Zımpara Kağıdı

 

Tahta Üzerine Portre Yapımı

Yapmaya başlamadan önce yeniden vurgulamakta fayda var. Bu projenin asıl önemli noktası detaylar. Resmi A4 kağıdından keserken, tahtaya çizerken ve tahtayı boyarken portrenizin detaylarını korumaya dikkat edin. Her saç telini veya kestiğiniz kısımdan çıkıntıyı almanız fazla karışık bir görüntü verecektir ancak örnekteki gibi kıyafetin kıvrımları, kirpikler gibi ayrıntılar tahtadan portrenize ayrı bir gerçekçilik katacaktır.

İlgili  Boncuklarla Yapılabilecek Aksesuarlar

Şimdi bunları göz önünde bulundurarak başlayalım. Öncelikle tahtanızın boyayacağınız yüzünü ince taşlı bir zımparakağıdıyla zımparalayın, bir bezle silin ve bir kenarda kurumaya bırakın.

Daha sonrasında çıktı olarak aldığınız resminizi makas yardımıyla resimdeki gibi aşırı detaya kaçmadan ama hoş detayları da tutarak kesin.

 

Tahtadan Güzel ve Kibar Portre Yapımı Cizim
Tahtadan Güzel ve Kibar Portre Yapımı Cizim

 

Tahtanız da kuruduysa şimdi resmi tahtaya bant yardımıyla tutturun ve resmin kenarlarından hafif hafif çizmeye başlayın, ta ki kestiğiniz resmi tahtada tamamen görene kadar.

 

KB-DIY-TahtaPortre2
Tahtadan Güzel ve Kibar Bir Portre Yapımı Boyama

 

Ve geldik son adımımız olan tahtamızı boyamaya. Siyah boyamızla tahtayı çok dikkatli bir şekilde boyamamız gerekiyor. Çizdiğiniz resmi mükemmel bir şekilde taşırmadan boyamaya çalışın ve taşarsa hemen silin ki iz kalmasın. Boyamanız bittikten sonra tahtanızı kurumaya bırakın, ama kurumaya bırakmadan önce, resmini çizdiğiniz kişinin detayları size ne kadar güzel geliyor değil mi ? 🙂 İyi günlerde kullanın.

İlgili  Erkek Tişörtünden Bluz Yapımı

 

KB-DIY-TahtaPortre3
Tahtadan Güzel ve Kibar Bir Portre

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin