Loading...
Dekor - EşyaKendin Yap

Tahta Boncuklardan Askılık Yapımı

Tahta Boncuklardan Askılık Yapımı

Evinizde boş olan ancak çok büyük eşyalar, dolaplar koyamayacağınız duvar aralıklarınızı değerlendirmek için pek fazla size uyan, sade ve dekoratif duran fikir bulamıyor olabilirsiniz. Bu askılık şık olduğu kadar kolay da yapılıyor. Kolaylıkla bulabileceğiniz iki malzemesi olan bu askılığı iki eşyanızın arasına, veya duvarlara takacağınız vidalarla kullanabilirsiniz. Tişörlerinizi, gömleklerinizi veya şortlarınızı asabileceğiniz gibi, kıyafetlerinizle şık bir görünüm de elde edebilirsiniz. Aklınızda böyle bir alan varsa ölçü alın ve hemen yapmaya başlayın!

Malzemeler:

-Tahta Boncuklar

-İp

İlgili  İllüstrasyon – İlham Kaynağı #4

-Vida ve Dübel (Eğer askılığınızı duvara yerleştirecekseniz)

-Tıkanık delikler olursa açmak için bir çubuk, çivi veya tel

 

Tahta Boncuklardan Askılık Yapımı

 

İlk olarak asmak istediğiniz boş alanın ölçüsünü alın ve ipiniz bu alandan 50cm – 100cm büyük olacak şekilde isteğinize göre kesin. Ardından ipinizin bir ucunu biraz pay bırakarak tahta boncuklar düşmeyecek şekilde düğümleyin.

Artık tahta boncuklarınızı ipe dizmeye başlayabilirsiniz. Boncuklarınızı neredeyse hiç boşluk kalmayacak şekilde dizin. İpin diğer ucunu da bağlamadan önce düğümle arasında biraz mesafe bıraktığınızdan emin olun çünkü askılıklarınız boncuklarınızın arasına girdiğinde boncuklar düğümleri zorlamamalı. Daha sonra biraz daha pay bırakarak ipinizin uçlarını askılığınızı asmak istediğiniz alana düşmeyecek şekilde tutturun veya bağlayın.

İlgili  Kapı Süsü Yapımı

Artık yeni askılığınız duvarınızı süslemeye başlayabilir. Güle güle kullanın! 🙂

Kaynak: http://apairandasparediy.com/2015/03/diy-wooden-bead-clothes-rack.html

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin