Loading...
Dekor - EşyaKendin Yap

Şarap Mantarlarından Banyo Paspası Yapımı

Banyo zemini sürekli olarak ıslanır. Özellikle duştan çıktıktan sonra ayağınızın kaymamasını istiyorsanız dikkatli olmalısınız. Şarap mantarlarıyla kendi kaydırmaz paspasınızı yapabilirsiniz. Görünüşü alışagelmişlerin dışında ve bizce çok şık. Yapımına gelelim; birazcık sabır ve dikkat istiyor. Ama çok beğendiyseniz ve bunu yapmalıyım diyorsanız hala gelelim aşamalara.

Malzemeler:

– 175 şarap mantarı ( Oluşabilecek hatalar için birkaç tane de ekstra)
– Silikon çubukları ve tabancası
– Halı kaydırmaz
– Bilenmiş çakı
– Kesme tahtası
– Döner kesici ve mat ( veya makas)
– Uzun bir cetvel
– Kaba kum zımpara

İlgili  Saç Bandı Yapımı

Banyo Paspası Yapımı

1- Keskin bir çakı ile her bir mantarı yarı boyuna kesin. Bir kazaya sebebiyet vermemek için sabırlı ve dikkatli olun. Benzer uzunlukta ve genişlikte şarap mantarı kullanmaya çalışın. Kestiğiniz parçaların sivri kısımları varsa zımparalayın.


2- Mantarları düz tarafları aşağıda kalacak şekilde dikdörtgen içine yerleştirin. Bir cetvel ya da kesme matını üzerindeki çizgileri kullanarak mantarları düz bir dikdörtgen şekline getirin.


3- Halı kaydırmazı ölçün ve döner kesici ile yeniden boyutlandırın. Cetvel ve kesme matı kullanmayı unutmayın!


4- Önce satır ve sutünlar ile çerçeveyi oluşturun, ardından silikon ile yapıştırın. Kaydırmaza mantarın düz olan kısmını yapıştırmaya özen gösterin.

İlgili  Kağıttan Tuzluk Yapımı - Origami


5- Çerçeveyi oluşturduktan sonra, sırayla geriye kalan mantarları içe dizin. Bazı noktalarda çakıyla müdahale etmeni gerekebilir. Çakı ve cetvel ile düzenlemeleri yapın.


Ellerinize, kollarınıza sağlık! Güle güle kullanın. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin