Loading...
ÇocukKendin Yap

Oyuncak Fil Yapımı

İstediğiniz boyutta yapabileceğiniz bu güzel ve kolay oyuncak fil bebekle çocukları sevindirebilir, yaparken de birlikte eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.. İstediğiniz renk ve boyutta yapacağınız oyuncak filiniz için sadece birkaç malzeme gerekli. Bu kadar yapabileceğiniz bu oyuncaklarla çocuklarınızla birlikte güzel zaman geçirebilir, onları mutlu edebilirsiniz. Gelelim oyuncak fil yapımına.

 

Malzemelerimiz:

-Kumaş/Bez Parçası

-Pamuk

-İğne

-İplik

-Makas

-Şablon

 

Oyuncak Fil Yapımı

Öncelikle yapacağımız filin şablonunun elinizde olması gerekiyor. En altta ekli olarak bulabileceğiniz şablonun ister çıktısını alın isterseniz de ekranınızı bir kağıt yapıştırarak üzerinden geçerek kopyalayın.Şablon

İlgili  Kapı Süsü Yapımı

Şablondaki ölçüler ile aynı ölçülerde iki adet kumaş parçasını kesin(filin vücudu ve kulaklarından ikişer adet)

KB-DIY-ElephantDoll3

Filin gövdesi için kestiğiniz iki parça kumaşın burun kısmını biraz dikerek pamuk doldurun ve burun kısmından arka kısma doğru aynı işlemi uygulayın. Baş bölgesine kadar pamuk doldurduktan sonra filin bacaklarını dikin ve doldurun, ardından sırt kısmını da dikip filinizi tamamen doldurun ve filin arka kısmını da dikerek pamuk doldurma işlemini tamamlayın.

KB-DIY-ElephantDoll4

 

Kalın bir ipten kuyruk yapmak için bir parça kesin ve bir ucuna düğüm atın. Ardından düğümsüz kısmı filin arka tarafına gelecek şekilde dikin. Kuyruğumuz da tamam!

İlgili  Kurabiye Canavarlı Paspas Yapımı

KB-DIY-ElephantDoll5

 

Kulak olarak kestiğiniz iki kumaş parçasını filinize dikin ve son olarak da zevkinize göre filinize kirpik yapabilir, birer boncuk dikerek de size bakmasını sağlayabilirsiniz 🙂 İyi günlerde kullanın.

 

 

Şablon:

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin