Loading...
Kendin YapKolye

Ebruli Desenli, Kilden Kolye Yapımı

Yazın gelmesiyle birlikte giydiklerimiz kıyafete, taktığımız aksesuarlara daha çok özen göstermeye başladık. Aslında karmaşık, kalın kıyafetlerden de kurtulduk diyebiliriz. Bir tişört bir şort üstüne sevdiğimiz takıları ve şapkamızı takıp dışarıya çıkma vakti geldi. Şimdi size günlük giyim tarzınızla kullanabileceğiniz çok şık kolye yapımı göstereceğim. Üstelik birine hediye arıyorsanız evde rahatlıkla yapabileceğiniz bu şık kolyeyi öneriyorum.


Malzemeler:
– Fimo hamuru
– Merdane
– Kil kesme bıçağı
– Parşömen kağıdı
– Yapıştırıcı
– Kolye zinciri, halkası ve klips
– Altın kolye ucu (takmak için)
Kilden Kolye Yapımı

Kilden Kolye Yapımı

– Bir golf topu büyüklüğünde beyaz hamurdan, beyazın yarısı kadar gri hamurdan, grinin de yarısı kadar siyah hamurdan alalım. Ölçüler tamamen size kalmış.

İlgili  Kurabiye Canavarlı Paspas Yapımı


– Öncelikle hamurunuzu yaklaşık 0.7 cm kalınlığına getirine kadar yuvarlayın. Hamuru küçük şeritlere bölmek için kesici aleti kullanın. Uzun parça için 5 cm, kısa parça için 3 cm kesmek uygun derim, fakat yine de size kalmış. Hamurları üzerinde yazan talimatlara göre fırına atın.


– Hamurunuzu pişirin ve soğumaya bırakın. Yapıştırıcı ile kolye ucunu hamura takın. Küçük olana küçük boy uç, büyük olana büyük boy uç takalım.


– Zinciri istediğiniz uzunlukta kesin ve kolyeye ekleyin. Sonra kolye halkası ile klipsi takalım. Eğer iç içe iki zincirli kolye isterseniz; Küçük kolye ucu için kısa zincir kesin, uzun ve kısa zincirin sonunu aynı halkaya takıp birleştirin. Daha sonra klips ile birbirine bağlayın.

İlgili  Dergi Sayfalarıyla Tuval Süsleme


İşte hazır! Fotoğrafta beyaz tişört ile çok hoş durmuş, siyah bir tişört ile de bambaşka bir hava oluşturacağına eminim. Güle güle kullanın. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin