Loading...
ÇocukKendin Yap

Çocuklar İçin Kanat Yapımı

Minik kızlarımıza en güzel cicileri, en renkli tokaları, en güzel bebekleri almayı çok severiz. Onlarda kimi zaman kitaplardaki kimi zaman çizgi filmlerdeki peri kızlar gibi olmayı isterler. Sizde peri kızınıza kanatlar hazırlayıp onların uçmasına yardımcı olabilirsiniz. İşte çocuklar için kanat yapımı.

Malzemeler:
– Katı galvanizli tel
– Pense
– Elektrik bandı
– Silikon ve silikon tabancası
– Şeffaf hediye kağıdı
– İsteğe bağlı simli boya
– Boya fırçası
– Kurdele
– Elastik bant

Çocuklar İçin Kanat Yapımı

– Teli 4 parçaya keserek başlayalım. Aynı uzunlukta 2 parçası kanatların üst kısmı için, biraz daha uzun olan 2 kısmı kanatların alt kısmı için. Uzun olan teller ile kanadın büyük kısmını yapacağız.
– Tellerin uç kısımlarını karşı karşıya getirin ve bükün. Bükmek için penseye ihtiyacınız olabilir. Uç kısımları büktükten sonra, tele istediğiniz şekli verin. Aşağıdaki şekiller size yardımcı olacaktır. Şekil verdikten sonra bükülen uçları birbirine bant ile bağlayın. Sonra üst kısım kısım ile alt kısmı birbirine bantla bağlayın.

İlgili  Kağıttan Tuzluk Yapımı - Origami

Çocuklar İçin Kanat Yapımı

 

– Hediye kağıdıyla kaplamanın zamanı geldi.

Çocuklar İçin Kanat Yapımı

– Kanattan uzun olacak şekilde hediye kağıdından bir parça kesin. Silikon ile kanada yapıştırın. Kanadın bir tarafına küçük bir miktar silikon yapıştırarak etrafı boyunca devam edin. Bir parça hediye kağıdının üstüne yatırın ve yapıştırın. Artan kenarları kesin. Aynı kanadın diğer yüzü içinde aynısı yapın. 4 kanat için bu işlemi tekrarlayın.

Çocuklar İçin Kanat Yapımı

– Bitirdikten sonra bir miktar simli boya ile sihirli kanatlara benzetebilirsiniz. Simli görüntüyü pekiştirmek için üstüne bir kat daha sürebilirsiniz.
– Sonra kanatları merkezlerinden kurdele ile bağlayın. Çocuğunuz omuzlarının ölçüsünde elastik bant ölçün ve bunları da kurdelenin oraya yapıştırın. Üstünden tekrar kurdele dolayın ve yapıştırın.

İlgili  Renkli Benekli Saksılar

Çocuklar İçin Kanat Yapımı

– Kanatlar hazır! Peri kızınız bunlara bayılacak, elinize sağlık. 🙂

Çocuklar İçin Kanat Yapımı
            
Çocuklar İçin Kanat Yapımı


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin