Loading...
AksesuarKendin Yap

Bez Ayakkabılarınızı Yenileyin

Bez Ayakkabılarınızı Yenileyin
Bez Ayakkabılarınızı Yenileyin

 

Elinizde bulunan bez ayakkabılarınızı yenileyin ve ilk günkü gibi heyecanla giyin. İlk aldığımız zaman gözümüze çok güzel gelseler de zamanla sıradanlaşabilirler. Kimse birazcık değişikliğe hayır demez elbette. Ayakkabılarınızı ilk aldığımız gün gibi heyecanla giymeye hazır mısınız?  Gözünüz korkmasın, uygulama oldukça kolay. Sadece birazcık hızlı ve dikkatli olmanızda fayda var. Kolay gelsin.

Malzemeler:
Söz konusu yenileme olunca pek fazla malzemeye de gerek duyulmuyor açıkçası. Elimizde olanlarla çok güzel şeyler ortaya çıkarabiliriz.

– Dantel ( Bu parça parça da olabilir, bütün de olabilir. )

İlgili  Eski Kutuları Yenileme - Dekupaj Yöntemi

– Güçlü Bir Yapıştırıcı

– Fırça

– Makas

– Ve Tabiki Bez Ayakkabı

Bez Ayakkabılarınızı Yenileyin

Öncelikle bez ayakkabınızı yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Varsa üzerinde kir veya çamur temizlenecektir, pırıl pırıl bez ayakkabılar ortaya çıkacak. Yıkama işleminden sonra ayakkabılayı kurumaya bırakın; içinin de tamamen kuruduğundan emin olun. Yenileme işlemleri başlasın o zaman.

Bez ayakkabının üstüne tutkaldan sıkın ve tutkalı bez kısmının her yerine iyice yayın. Bu işlemler sırasında tutkalın kurumaması için hızlı davranmanız gerekiyor. Sonra dantel parçasını dikkatlice yapıştırın. Danteli tamamen yapıştırdıktan sonra artan fazla parçayı kesin. Ve açılmaması için kenarlarını sağlam bir şekilde yapıştırın.

İlgili  Renkli Saksı Yapımı

 

İşte bu kadar basit! Yine başka tarz parçalarla bez ayakkabılarınızı yenilemek isterseniz, bir tutkal işinizi görecektir. Birkaç dokunuşla eski, sade ayakkabılar bir anda yeni, tarz parçalara dönüştüler. Ellerinize sağlık, güzel günlerde güle güle kullanın. 🙂

 

Bez Ayakkabı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin