Loading...
Kendin Yap

Yapımı Kolay, Ucuz ve Pratik Balondan Tavan Süsü

Balondan Tavan Süsü
Balondan Tavan Süsü

Balonlarınızı kullanarak meyvelik, mumluk, balondan tavan süsü ve aklınıza gelebilecek daha birçok oval eşya yapabilmeniz çok pratik ve kolay. Üstelik bu balondan yapılan süslemeleri istediğiniz renklerle süsleyerek tatlı ve canlı bir görüntü de elde edebilirsiniz. İstediğiniz her alanda kullanabileceğiniz bu balondan süslemelerin yapmak için gereken malzemelerle yazımıza başlayalım.

 

Malzemeler:
-Balon
-Kase
-Kaşık
-Vazelin
-Mısır Nişastası
-İp
-Tutkal
-Su

 

Balondan Tavan Süsü Nasıl Yapılır

1.Balonları kullanmak istediğiniz alana göre farklı büyüklüklerde şişirin, ardından iple açık bi alana asın.
2.Balonlara iplerin yapışıp kalmaması ve kolay çıkarılması için ince tabaka halinde vazelin sürün. Bu adım çok önemli aksi halde balonu söndürürken ipler de yapışacağı için süslemeniz kırılabilir.
3. Yarım kutu tutkal(100gr), 30ml su ve 125ml mısır nişastasını bir kapta karıştırın. Koyu bi kıvamı olacaktır.
4. İpi bu tutkal karışımının içine batırın, sonra balonu önce dikey olarak daha sonra yatay bir biçimde ipi özenle sararak çevreleyin.
5. 24 saat kurumaya bırakın. Yeni süslerinizi odanızın istediğiniz yerine asabilir, masalarınızı süslemekte kullanabilir veya kendi fikirlerinizle çok daha yaratıcı şekillerde kullanmak için yapabilirsiniz.

İlgili  Duvara Monte Şişe Açacağı Yapımı

Yine aynı teknigi kullanarak istediginiz renklerle yapacaginiz sevimli meyvelikle mutfaginizi süsleyebilirsiniz 🙂

3 comments
    1. Baran Taylan

      Yaklaşık 100ml ‘beyaz tutkal’ kullanmanız yeterli olacaktır. Oradaki ifade biraz fazla açık olmuş haklısınız hemen düzenleme yapıyorum. Tavan süsünüzü yaptıktan sonra bitmiş halinin görüntüsünü bize gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız. Umarım yanıt yeterli olmuştur bir sorunuz olursa cevaplamaktan mutluluk duyarız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin