Loading...
AksesuarYüzük

Akik Taşından Yüzük Yapımı

Çoğumuz taşların enerjisi olduğuna inanırız. Kimi zaman bir rahatsızlığın tedavisinde kimi zaman da stresi azaltmak ya da bazen sadece güzel durduğu için aksesuar olarak kullanırız. Gelin görün ki bu taşlarla yüzük yapımı da oldukça kolay. Hem çok fazla maliyeti yok hem de el becerilerinizi zorlayacak bir çalışma değil. Oldukça kolay ve eğlenceli. İşte taşlardan yüzük yapımı.
Malzemeler:
– Yüzüğün yapımında oksitlenmiş bakır kullanılmıştır. Fakat bunun yerine pirinç tel, bakır, gümüş ya da altın tel de kullanılabilir. 0.6 mm kalınlığında 30 cm uzunluğunda olacak.
– 1 tane akik taşı (6 mm )
– Kargaburun
– Tel makası

İlgili  Gül Şeklinde Küpe Yapımı

Akik Taşından Yüzük Yapımı

1- 0.6 mm kalınlığındaki telinizi akik taşından geçirin. Daha sonra bir nesneye (bu bir kalem olabilir) takın. Ardından şekilde gibi nesnenin etrafında teli sarın.


2- Şimdi telin iki kısmını da taşın etrafına sarın. Yapabildiğiniz kadar yakın ve ince olmasına özen gösterin.


3- İkinci adımdan sonra yüzüğünüz bu şekilde gözükecektir.


4- Tekrardan 2. adımdaki gibi teli taşın etrafına bir kez daha sarın. ( Eğer yüzüğüm böyle güzel durmadı derseniz birkaç defa daha sarabilirsiniz. )


5- Şimdi teli şekilde görüldüğü gibi ana kısma sarın. Olabildiğince taşa yakın ve sıkı sarın. Birkaç defa daha sararak işleme devam edin. Ta ki güzel görünene kadar.

İlgili  Taş Boncuklu Kolye Yapımı


6- Sarma işlemi tamamlandıktan sonra telleri kesin. Telin uçlarını en son düzeltmeyi unutmayın. Böylece yüzüğü taktığınız zaman, teller parmağınızı kesmeyecek.
İşte yüzüğünüz takılmak için hazır!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin