Loading...
DenemelerEdebiyat

30.03.2013

Bir çok kişinin kabul ettiği, bensimsediği, bazıları için sadece değişiklik olarak, anı olarak kalan ‘uçta’ yaşanılan dönem, uçta yaşama fikri benim için de bazı şeylerin açıklaması olma niteliğinde. Benim uç noktamsa insanlar. Ne kadar yüksekteyim siz düşünün.

İnsanlarla insan olarak yaşayabilmek benim uç noktam. Nı benim için büyük bir uğraş gerektiriyor. Ben bir çok insanın aksine bazı konularda kendime dürüst davranıyorum çünkü. Herkes insanlarla yaşayabildiğini, insan olabildiğini sanıyor. Yanılıyorlar.

Belirli bir çevre oluşturup, zaman içinde birbirlerini benimsemiş insanların olduğu bu çevrede yaşamak, onlarla iletişim kurmak çok basit. Bu bizim bir şeyi iyi yapabildiğimiz değil hiçbir şeyi yapamadığımız anlamına geliyor. Toplum içinde yalnız olmak normal olan olmalı -bulunduğumuz zaman dilimi için- ya da sadece ben öyleyim, bir bahane arıyorum.

İlgili  Başlıyoruz

Yalnızlık insanlığın uç noktası, bunu yaşamaksa en güzeli. Çünkü her ne yaparsanız yapın bunu yapabilecek gücünüzün olduğunu kendinize kanıtlamış oluyorsunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin