Loading...
DenemelerEdebiyat

İki Farklı Kişiyim

27.03.2013

Düşünmek için otobüste olduğum bir geceyi yaşıyordum yine. Bir-iki ay geçmesine rağmen unutmadığım, unutmamam gerektiğini düşündüğüm bir şey yaşadım. Anlatayım.

Otobüsteyken dikkat çekmek isteyerek giyinmiş, muhtemelen bir saat içinde tekila-vodka arasında gidip gelecek iki kız gözüme çarptı ve hareketlerini izlemeye daha çok gözlemlemeye başladım. Daha sonrasında benden 4-5 santimetre kısa olan, masum sarışınla göz göze geldim. Bana bakmaya devam etti benimse o sırada hissettiğim tek şey öfkeydi. Bunu, o anı nasıl tarif edebilirim bilmiyorum ama en yakın şekli şu sanırım. Hani küçük kardeşiniz, bukle bukle olmuş saçlarıyla sizin yanınıza gelir de, elinde tuttuğu resmi göstererek bir gülümseme bekler ya, işte öyle bakmıştı. Bense ona sadece nefes alan bir insan gözüyle, kendimi üstün bir varlık olarak düşünür gibi, tiksintiye kaçabilecek kadar öfkeli bakıyordum, bunu farkettiğimde otobüsten indim.

İlgili 

Kendimi bu şekilde geliştirmiştim, böyle olmasının gerektiğini düşünüyordum. Ama sanırım artık kendimi kontrol edebilmek için öteki ‘beni’ öldürüyorum. Bunu farkedebilecek kadar hissizleştim. Kendimi kuş avlayan bir avca gibi; özgüven ve kin dolu görmeye başladım, keşke başlamasaydım.

Çift karakterli olmak benim için iyi bir seçimdi, hala da böyle düşünüyorum. Çünkü iyi olduğunuzu düşünerek öldüremezsiniz. Bu kendinizi de öldürmek demek olur. Öfkem beni bu güne getiren şey muhtemelen. Geliştirebildiğim çoğu düşüncemi bu şekilde geliştirdim, oluşturdum. Öfkenin ne demek olduğunu anlamadan, hissetmeden sakin, dingin bir ruh haline sahip olamazsınız. Varlığını bilmediğiniz, hissedemediğiniz ‘şeyin’ yokluğunu sevemezsiiz, değerlendiremezsiniz. Bu yüzden iki kişiyim, böyle yaşamak istiyorum. Gülmeme sebep olan bunun kıymetini bilmem, üzülmeme sebep olan bulduğum sebebin hatalı olması oluyor. Bilmemekten, öğrenememekten korktuğum kadar hiçbir şeyden korkmadım, korkamam.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin