Loading...
Teknoloji

Tesla’nın Sürücüsüz Otomobil Güncellemesi / Devrimi

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın sürücüsüz otomobil güncellemesi ile bütün Model S otomobilleri sürpriz bir şekilde bir gecede güncellendi ve Tesla, Model S’lere sürücüsüz gidebilme özelliğini verdi.

 

Tesla’nın sürücüsüz otomobil güncellemesi ile Model S sahipleri arabalarına bindiklerinde arabalarında Autopilot 1.0 uygulamasının yüklendiğini ve arabalarının sürücüsüz çalışabileceğini, yüzlerce kilometre yolu sürücüsüz gidebilecek bir güncelleme aldığını farkettiler. Youtube’ta birçok Model S sürücüsü yüksek hızlarda sorumsuzca denedikleri bu uygulamayla internette paylaştıkları videolarında arabalarının direksiyonlarına dokunmadan gidiyorlar. Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın yaptığı bu güncellemeyle Model S’e gelen bu Autopilot 1.0 uygulaması şu ana kadar ağır bir kazaya sebep olmasa da uygulamanın eksiklikleri, açıklıkları, ani durumlara nasıl tepki verebileceği ve ne kadar iyi test edildiği henüz bilinmiyor.

İlgili  Akıllı Telefonlar ve Tabletlerdeki Gece Modu Uykunuzu İyileştiriyor Mu?

Tesla’nın amacı uygulama ile sürücülerin ani durumlarda, dikkatlerinin dağıldığı durumlarda aracın yoldan çıkmasını, kazayı önlemek olsa da Tesla bu güncellemeyle Model S sahiplerine evlerinin kapısından iş yerlerinin kapısına kadar sürücüsüz bir otomobille gitme imkanını da vermiş gözüküyor.

Sürücüsüz otomobillere yasal olarak izin verilmemekte. Sadece sürücüsüz araçların düşük hızlarda kullanımına izin veren bazı şehirler mevcut ancak bu şehirlerde de yalnızca Google’ın test araçları gibi araçlar kullanılmakta. Böyle bir durumda Tesla’nın sürücüsüz otomobil güncellemesi sadece sürücülerin kontrolü kaybettikleri durumlarda kullanılması için tasarlandığını söylerken teknoloji dünyasının öncülerinden Elon Musk belki de devletleri tek bir gecede yasal düzenleme yapmak zorunda bırakmış, sürcüsüz otomobil devrimini bir gecede gerçekleştirmiş olabilir. Gelişmeleri merakla takip etmeye devam edeceğiz.

İlgili  Tüm Ayrıntılarıyla En İyi Otomobil Ödüllü Tesla Model S

İleri Okuma İçin:

Model S Software Version 7.0

Your Autopilot has arrived

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin