Loading...
Dünyadan Güncellemeler

Google Yapay Zeka Geliştiricisi TensorFlow’u Açık Kaynak Kodlu Hale Getiriyor

google tensorflow'u paylaştı

Google TensorFlow’u paylaştı. Uygulama geliştiriciler yapay zeka kullanan uygulamar geliştirirken TensorFlow’un kodlalarından yararlanabilecek ve uygulamayı gelş

Google’ın yapay zekayla çalışan kendi hizmetlerinde (Arama sonuçlarını filtrelemede, fotoğraflarda, sesli arama ve cevap vermede, maillere otomatik cevap verme sisteminde, vb.) kullandığı program, araştırmacılar ve kendi uygulamalarını geliştirmek için yapay zekayla uğraşan kişiler için büyük bir ilerleme sağlayabilecek yazılımsal bir destek ve programlama ortamı sunuyor.

Google’ın ‘makine öğrenme’  sistemi olarak tanımladığı sistemde, program yeni bir kod yazılmadan, düzenlenmeden yeni şeyler öğrenerek kendisi öğrenebiliyor. Google’ın bir önceki makine öğrenme sistemi DistBelief yerin geliştirdiği TensorFlow, oldukça kolay bir arayüzü olmasıyla ön plana çıkıyor. Konuşma tanıma, görsel tanıma ve tercüme etme gibi alanlarda kullanabileceğiniz programı masaüstünüzde kullanarak daha sonrasında kolaylıkla mobil cihazlarda da kullanabileceğinizi belirtiliyor.

İlgili  1,700 Yıllık Tarihi Mozaik Yer Döşemesi Bulundu

Google’ın C++ ile geliştirdiği program ile uygulama geliştirmek için C++ veya Python dillerini bilmeniz gerekiyor ancak ilerleyen günlerde geliştiriciler programı farklı dillere de uyarlayabilir.

 

Yani önümüzdeki günlerde yapay zeka kullanan programların sayısında bir artış olabilir. Teknoloji hızlanıyor, rekabet yerini ilerlemeye bırakıyor.

 

İleri Okuma Tavsiyesi: http://www.wired.com/2015/11/google-open-sources-its-artificial-intelligence-engine/

Kaynak: http://www.popsci.com/google-ai

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin