Loading...
AstronomiDünyadan Güncellemeler

Uzay Yolculuğuna Bir Adım Kala: Blue Origin’in Tarihi Roket Kalkışı ve İnişi Başarısı

Blue Originden tekrar kullanılabilir roket denemeleri kapsamında yayınlanan ilk roket fırlatışı denemelerinin görüntüleri, kalkış ve inişteki tarihi başarılarını ortaya koyuyor. Uzay yolculuğunun ticaretinin beklediğimizden çok daha yakın olması muhtemel.

Elon Musk’ın SpaceX’inin rakibi olan Blue Origin yaptığı ilk roket denemesiyle tarihi denebilecek bir kalkışı ve inişi başardı. Uzaya ticari yolculukların başlamasına belki de öncü olacak olan bu iki firmanın rekabetiyle birlikte adım adım ticari yolculuklara yaklaşılıyor gibi.

Son günlerde uzay madenciliğinin yasallaşması için çalışmalar yapılıyorken, bu alandaki projeler hızla ilerliyorken uzaya yolcu taşımayı hedefleyen firmalar da denemelerine devam ediyor. Firmaların uzaya açılmaya başladığı bu yıllarda insanların da uzaya çıkışının yaygınlaşacağını söylemek yanlış olmaz gibi duruyor.

İlgili  Tüm Ayrıntılarıyla En İyi Otomobil Ödüllü Tesla Model S

Bu da Blue Origin’in yayınladığı, yolcuların yaşayacağı deneyimi anlatan bir animasyon. Yaptıkları roket kalkışı ve inişiyle bu animasyonu büyük ölçüde başardıklarını söylemek gerekiyor.

 

Kaynak: Blue Origin

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaşabilirsin